Filia biblioteczna nr 4

Mysłowice-Morgi, ul. Wybickiego 80

czynna w poniedziałki, środy i piątki 13.00 - 18.00, 
w wtorki 10.00 - 15.00,
w czwartki 12.00 - 17.00,
w soboty nieczynna
tel. 0 32 2252-609

Kierownik: mgr Gabriela Hermyt


Placówka powstała w 1951 roku, obecnie zajmuje pomieszczenia
w budynku Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Trójkąt”.

Biblioteka nie posiada wydzielonego oddziału dziecięcego z uwagi na zbyt małą powierzchnię, co jednak nie przeszkadza bibliotekarzowi (placówka jednoosobowa) w organizowaniu właśnie dla tej grupy czytelników licznych imprez bibliotecznych.

Placówka notuje stały wzrost czytelnictwa w dzielnicy, a współpraca ze Szkołą Podstawową nr 12 oraz Przedszkolem nr 11 owocuje lekcjami bibliotecznymi i wycieczkami do biblioteki.

Poza udostępnianiem zbiorów organizowane są tu również liczne konkursy czytelnicze i plastyczne oraz wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka ściśle współpracuje z filią MOKiS „Trójkąt” w Morgach organizując cykliczne spotkania w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz warsztaty plastyczno-literackie.

___________________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ- WRZESIEŃ

03.09 - 28.09 – Wystawka książek dotycząca 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

03.09 - 17.09 – „John Ronald Tolkien - życie i twórczość” - wystawka okolicznościowa, organizowana z okazji 45. rocznicy śmierci angielskiego pisarza.

„Poznajemy utwory Janiny Porazińskiej” - lekcja biblioteczna dla uczniów uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Mysłowicach, z okazji 130. rocznicy urodzin pisarki, autorki książek dla dzieci - termin do uzgodnienia z nauczycielami.

„Poznajemy baśnie braci Grimm” - lekcja biblioteczna dla uczniów uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Mysłowicach, z okazji 155. rocznicy śmierci Jacoba Grimm - termin do uzgodnienia z nauczycielami.
____________________________________________________________________________________________________________ powrót