Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - LUTY01.02 – 23.02 - Kocie pary - akcja - zabawa czytelnicza dla dzieci, połączona z zajęciami plastycznymi dla najmłodszych, organizowana z okazji Dnia Kota.

01.02 – 28.02 - Najpopularniejsi autorzy książek w roku 2022 w Filii nr 11 - prezentacja powieści pisarzy polskich i zagranicznych.

13.02 – 28.02 - Romantyczna książkowa ławka – akcja czytelnicza w formie „polecajek” książkowych dla młodzieży z okazji Dnia Zakochanych z walentynkową niespodzianką.

24.02 – 10.03 - Dino-przygoda z książką i zabawą - akcja–zabawa czytelnicza dla najmłodszych miłośników prehistorycznych gadów.

1 lutego o godz.16.00 - Wieczór poetycki Grażyny Siudzińskiej-Grabowskiej połączony z wystawą prac artystycznych (możliwość zakupu obrazów).

15 lutego o godz. 10.00 - Spotkanie autorskie z Markiem Blautem, pisarzem, dziennikarzem, autorem książki „Depozyt” – promocja książki.

17 lutego o godz. 17.00 – W krainie kota z bajki - spotkanie z cyklu „Baw się z nami, książeczkami” - zajęcia czytelnicze dla małych dzieci, rodziców i dziadków powiązane z animacjami ruchowymi i plastycznymi. Termin zgłoszenia dzieci do uczestnictwa w zajęciach - do 14 lutego br.

23 lutego o godz. 17.00 – Spotkanie DKK. Dyskusja o książce Sabiny Waszut „Ogrody na popiołach. Powieść o powojennym obozie, o którym milczała historia”.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót