Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - GRUDZIEŃ02.12 – 12.12 - „Paweł Jasienica - obrońca historii” - wystawa literacka w rocznicę urodzin polskiego pisarza i publicysty.

02.12 – 31.12 - „Dokoła” - wystawa prac plastycznych Uczestników Dziecięcej Sekcji Plastycznej Mysłowickiego Ośrodka Kultury, prowadzonej przez Urszulę Stodółkiewicz - Flak.

05.12 – 14.01.2020 - „Święta Bożego Narodzenia w literaturze dziecięcej i nie tylko” - wystawa książek o tematyce świątecznej oraz prac plastycznych wykonanych przez uczniów z klasy I Szkoły Podstawowej nr 9.

13.12 – 31.12 - „Mroźne klimaty rosyjskiej scenerii” - wystawa literatury dotyczącej tematu.

11 grudnia o godz. 17.00 – Spotkanie autorskie z Kariną Krawczyk, promujące najnowszą powieść „Nazywam się Milion”.

13 grudnia o godz. 9.30 - „Zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu”. Tradycje Świąt Bożego Narodzenia przedstawione podczas spotkania z literaturą, muzyką i plastyką, w którym uczestniczyć będą uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Mysłowicach.

19 grudnia o godz. 17.30 - Spotkanie DKK. Dyskusja o książce Jaume Cabre „Podróż zimowa”, połączona z obchodami 10-lecia istnienia Klubu.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót