Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - MARZEC02.03 – 31.03 - „Wyrosłem z zabawki” – akcja wymiany zabawek wraz ze zbiórką używanych zabawek na cele społeczne.

02.03 – 31.02 - „Stacja: Niepodległa. Na torach II RP” – wystawa dotycząca historii kolei żelaznych przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego.

18 marca o godz. 17.00 – „Smoczki, smoki i potworki” – cykliczne zajęcia czytelnicze dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców.

19 marca o godz. 17.30 – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - dyskusja na temat powieści Magdaleny Knedler „Dziewczyna kata”.

20 marca o godz. 9.30 – „Dzień Wody” – warsztaty edukacji ekologicznej dla uczniów szkoły podstawowej.

24 marca o godz. 9.00 – „W zdrowym ciele zdrowy duch” – zajęcia dla dzieci promujące zdrowy styl życia – aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.

26 marca o godz. 9.30 – „Za teatralną kurtyną” – warsztaty teatralne dla uczniów szkoły podstawowej zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

30 i 31 marca o godz. 9.30 – „Wstawać śpiochy, wiosna idzie!” – zajęcia czytelnicze dla sześciolatków z Przedszkola nr 12 i dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola wraz z opiekunami.

„Zaszumiała w głowie wiosna…” – otwarte zajęcia poetycko – plastyczne dla dzieci organizowane z okazji Światowego Dnia Poezji w godzinach pracy biblioteki. Na spotkania biblioteka zaprasza grupy szkolne w dniach od 9 do 21 marca br. - terminy do uzgodnienia z nauczycielami.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót