Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - PAŹDZIERNIK01.10 – 31.10 – „Wspomóż psiaka i kociaka!” - zbiórka rzeczowa dla czworonogów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach TOZ w Polsce.

01.10 – 31.10 - „Październikowy oktoberfest” – wystawa literatury niemieckiej.

14.10 – 19.10 - „Tydzień Pisania Listów” - biblioteczna akcja pisania listów do ulubionego dziecięcego bohatera książkowego. Najciekawsze listy zostaną nagrodzone.

14.10 – 19.10 – Akcja czytelnicza „Książka z Misiem” – prezentacja książek o misiach z niespodzianką, z możliwością ich wypożyczenia, organizowana z okazji Urodzin Książkowego Misia.

7 października o godz. 12.30 - „Czytam, bo chcę…..” - cykl spotkań czytelniczo–literackich dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 - członków Koła Czytelniczego.

8, 10, 15 i 17 października - „Zabawy z jeżykiem Feliksem w Krainie Kolorów” - zajęcia czytelnicze, animacje ruchowo–plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 66 z Katowic.

16 i 25 października o godz. 9.00 - „Muzyka pana Moniuszki i my w świecie dźwięków” – warsztaty muzyczno-literackie dla uczniów szkół podstawowych.

18 października o godz. 17.00 - „Figielki z jeżykiem Feliksem” - spotkanie czytelnicze i muzyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 3+ i ich rodziców oraz dziadków z cyklu „Baw się z nami, książeczkami”.

22 października o godz. 9.00 - „Witaminkowe figle-migle z panią Jesienią” – nowy cykl warsztatów z edukacji prozdrowotnej, mający na celu kształtowanie nawyków właściwego odżywiania i promowanie zdrowego stylu życia, skierowane dla uczniów szkół podstawowych.

17 października o godz.17.00 - Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - analiza książki Remigiusza Mroza „Hashtag”.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót