Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - CZERWIEC01.06 – 20.06 - „Książka dla każdego” – biblioteczny kiermasz książki używanej dla dzieci i dla dorosłych.

01.06 – 30.06 – „Igłą malowane” - wystawa z cyklu „Moje hobby” - prezentacja robótek ręcznych wypożyczonych ze zbiorów prywatnych.

01.06 – 30.06 - „Podróż literacka do stanów zjednoczonych” – wystawka literatury.

5 i 13 czerwca o godz. 9.30 - „Zabawy w wiosce smerfów” – spotkania dla dzieci z Przedszkola nr 66 z Katowic. W programie: prezentacja książek i komiksów o Smerfach, głośne czytanie, zabawy integracyjne, zabawy w kole i zajęcia plastyczne. Do udziału w spotkaniach zapraszamy rodziców wraz z małymi dziećmi w wieku 3+, które nie uczęszczają do przedszkola.

7 czerwca o godz. 17.00 - „Jeden, dwa – każde dziecko Smerfa zna!” – zajęcia czytelnicze, animacje ruchowe i plastyczne dla małych dzieci od lat 3+ i ich rodziców w ramach akcji Dzień Dziecka w Bibliotece. W programie: bajkowy pociąg do Wioski Smerfów, głośne czytanie przygód Smerfów, układanki obrazkowe, tańce i zajęcia plastyczne.

27 czerwca o godz. 17.30 - Spotkanie DKK.- analiza powieści Guillaume Musso "Telefon od anioła"

„Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego” – prezentacja biografii pisarza wraz z wystawą obrazującą fragmenty sowieckiego łagru, przedstawione w powieściach autora – lekcja biblioteczna – termin do uzgodnienia.


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót