Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - KWIECIEŃ03.04 – 10.04 - „Medycyna a zdrowie” - wystawa literacka z okazji „Światowego Dnia Zdrowia”.

16.04 – 07.05 - „Ja i mój świat” – wystawa prac plastycznych uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach.

9 kwietnia o godz. 9.30 – „Kocioludki w bibliotece” - zajęcia czytelnicze i muzyczno-plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 12. Na zajęcia zapraszamy dzieci , które nie uczęszczają do przedszkola.

9 kwietnia o godz. 17.00 - „Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”. Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher.

11 kwietnia o godz. 9.30 – „Strażnicy Ziemi” – przysposobienie biblioteczne i zajęcia ekologiczne dla uczniów pod hasłem „Targ ekologiczny”, połączone z głośnym czytaniem opowiadań ekologicznych i ćwiczeniami dla uczniów klas I – III z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach.

11 kwietnia o godz. 17.00 – Rozstrzygnięcie bibliotecznego konkursu plastycznego „Zając z wielkanocnego koszyka”. Wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu.

12 kwietnia o godz. 9.30 – „Pszczółka Maja” – zajęcia czytelnicze i muzyczno-ruchowe dla dzieci z Przedszkola nr 4. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola.

18 i 19 kwietnia o godz. 9.30 – „Zabawa z Panią Wiosną” – zajęcia czytelnicze i muzyczno-plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 5 i 9. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola.

19 kwietnia o godz. 17.30 - Spotkanie DKK - dyskusja o książce Agaty Tuszyńskiej „Narzeczona Schulza”.

23 kwietnia - „Książka i róża dla czytelnika” - akcja czytelnicza z okazji „Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich”.

24 kwietnia o godz. 17.00 – „Podwórkowe zabawy z pieskiem Reksiem” – cykliczne zajęcia czytelnicze i animacje ruchowo-plastyczne dla małych dzieci, rodziców i dziadków.

„Strażnicy Ziemi” – przysposobienia biblioteczne i zajęcia ekologiczne pt. „Targ ekologiczny” dla uczniów szkół podstawowych – terminy do uzgodnienia.

„Strażnicy Ziemi” – spotkania czytelnicze i animacje ruchowo-plastyczne dla przedszkolaków - terminy do uzgodnienia.


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót