Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - LISTOPAD09.11 – 31.12 - „SUPER BOHATEROWIE” - wystawa fotografii podsumowująca projekt warsztatów „Superbohaterowie” organizowanych przez Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty- dodaj do ulubionych”, dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

20.10 – 15.12 - „Jedwabnym Szlakiem” - wystawa prac uczestników Dziecięcej Sekcji Plastycznej Mysłowickiego Ośrodka Kultury, prowadzonej przez Urszulę Stodółkiewicz-Flak.

14 listopada o godz. 17.00 - „Pieśnią i słowem uczcijmy Niepodległość” – spotkanie słowno- muzyczne z Mysłowickim Chórem Harmonia w ramach projektu „Jest taki kraj… Niepodległy”, dofinansowanego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”.

14 listopada o godz. 9.00 - „Wróżki, czarodzieje, księżniczki, książęta” - lekcja biblioteczna i warsztaty literacko-teatralne.

15 listopada o godz. 9.30 - „Józef Piłsudski – kibic piłki nożnej” – zajęcia historyczno-literackie i zabawy integracyjne z cyklu „Święta polskie – Niepodległość” dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mysłowicach.

20 listopada o godz. 10.00 - „Odzyskanie Niepodległości w zbiorach kolekcjonerskich” – wykład dla młodzieży z Naczelnikiem Wydziału Naukowo Oświatowego w Muzeum Pożarnictwa – historykiem, Dariuszem Faleckim.

20 listopada o godz. 17.00 - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Słodkie Urodziny Książkowego Misia” organizowanego przez Filię nr 11 i Cukiernię-Piekarnię „Maciuś”.

29 listopada o godz. 17.30 - Spotkanie DKK - odkrywamy historię Polski w 100–lecie odzyskania niepodległości. Dyskusja o książce E. Cherezińskiej „Królowa”.

22 listopada w godz. 11.00 - 14.00 - Spotkanie integracyjne dla grup z Środowiskowego Domu Samopomocy w Mysłowicach oraz SPDN „Radość” - szkolne przedstawienie teatrzyku „Kopciuszek”, lanie wosku, zabawa andrzejkowa, poczęstunek.

26 listopada o godz. 9.00 – „Jak Kicia Rufiego mądrości uczyła” – profilaktyczne przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Edukacyjnego Gabi Art, organizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mysłowicach.

27 listopada o godz. 17.00 - Spotkanie autorskie z Hanną Greń – pasjonatką kryminalistyki. Sprzedaż książek z dedykacją autorki.

29 listopada o godz. 9.00 i 10.30 „Super bohaterowie” – warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót