Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - GRUDZIEŃ01.12 – 08.12 - Wystawka literacko plastyczna „Mikołajki”.

01.12 – 30.12 - „Mój anioł” - konkurs plastyczny organizowany dla czytelników biblioteki.

01.12 – 30.12 - Wystawa plastyczna „Madagaskar SOS”, prezentująca prace młodych artystów z Dziecięcej Sekcji Plastycznej, prowadzonej przez Panią Urszulę Stodółkiewicz - Flak w MOK.

01.12 – 30.12 - „Podziwiajmy piękno Krakowa przedstawione w obrazach Jana Matejki” - wystawa literacka w czytelni biblioteki.

04.12 – 30.12 - „Zima, zima, zima…” – wystawka literacko plastyczna.

11.12 – 30.12 - „Wesołe święta w bajce”- wystawka świąteczno noworoczna.

1 grudnia o godz. 10.00 - lekcja biblioteczna i zajęcia czytelnicze dla klasy II z Zespołu Szkół Szkolno- Przedszkolnego na Morgach.

11 i 12 grudnia o godz. 9.30 - „Zimowe spotkanie z Misiem Uszatkiem” – zajęcia czytelnicze i muzyczno plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 12.

14 grudnia -Spotkanie DKK - dyskusja o książce izraelskiej pisarki Zeruyi Shalev „Ból”.


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót