Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - PAŹDZIERNIK22.09 – 27.10 – „Kolorowa suknia Pani Jesieni” – konkurs plastyczny dla dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu 10 listopada o godz. 17.00.

02.10 – 12.10 –„Nikifor Krynicki. Życie i twórczość” – wystawka literacka.

02.10 – 16.10 - „List do mojego ulubionego bohatera książkowego” - konkurs literacki dla dzieci w wieku szkolnym organizowany z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów. Rozstrzygniecie konkursu 20 października o godz. 17.00.

02.10 – 20.10 – „Indeks ksiąg zakazanych. Czego nie wolno czytać?” - wystawa literacka.

02.10 – 31.10 - „…Nadając myśli kształt słowa, słowo pędzlem ubierając w obraz…”- wystawa malarska z cyklu „Moje hobby” Bogdana Szymanowskiego oraz prezentacja książek z poezją Lidii Szymanowskiej wraz z rysunkami autorstwa Bogdana Szymanowskiego.

13 października o godz. 17.00 - „Jesienne zabawy z jeżykiem” – zajęcia dla małych dzieci, rodziców i dziadków z cyklu „Baw się z nami książeczkami” - głośne czytanie bajek, zabawy i animacje ruchowe, zajęcia plastyczne.

17 października o godz. 9.00 – „Kajtusiowe opowieści” – dwa interaktywne spotkania edukacyjno poznawcze z pisarką Moniką Sawicką.

19 października o godz. 17.30 - „Barbarzyńca w ogrodzie” Zbigniewa Herberta – analiza książki podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

24 października o godz. 17.30 - Wernisaż wystawy malarskiej Bogdana Szymanowskiego, połączony z wieczorkiem poezji Lidii Szymanowskiej.

25 października o godz. 11.00 – „Twoje życie to twoje decyzje” - warsztaty profilaktyczne prowadzone przez doświadczoną terapeutkę z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie, których celem jest przeciwdziałanie uzależnieniu od alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz innym destrukcyjnym zachowaniom.

26 października o godz. 9.00 - „Jesienna zabawa z wiewiórką Rudą Skórką” – zajęcia organizowane w Żłobku Miejskim w Mysłowicach w ramach akcji „Spacer z walizką pełną książek”.


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót