Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - Luty01.02 – 28.02 - Gazetki z wystawkami literackimi „Walentynki”, „Dzień Dinozaura”.

01.02 – 28.02 - „Maria Rodziewiczówna - strażniczka kresów” - wystawa literacka przedstawiająca twórczość autorki w rocznicę urodzin.

05.02 – 28.02 - „Ceramika użytkowa i dekoracyjna” wystawa wypożyczona z pracowni ceramiki Filii MOK Janów.

9 lutego – Międzynarodowy Dzień Pizzy - czyli „Przysmaki Kuchni Włoskiej” - akcja czytelnicza promująca literaturę i kulturę włoską. W tym dniu biblioteka na ul. Mikołowskiej zaprasza czytelników na poczęstunek: „książka z kawałkiem pizzy”, który sponsoruje Pizzeria Da Grasso z Mysłowic.

13 lutego w godz.10.00 - 14.00 - „Karnawałowe hece w bibliotece” - zabawa integracyjna dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Mysłowicach oraz grupy „Radość” z Brzezinki. Zajęcia literacko- plastyczne, zabawy zimowe przy muzyce, poczęstunek.

15 lutego - „Z biblioteki nie wyjdziesz samotnie - czyli Dzień Singla, ale z książką pod pachą” – akcja czytelnicza promująca literaturę na samotne wieczory.

19 lutego o godz. 17.00 – „Zabawa z Panią Bajką i kotem Filemonem” - cykliczne zajęcia czytelnicze, muzyczno-ruchowe i plastyczne zorganizowane z okazji Dnia Kota - głośne czytane opowiadań o kotach i przygód Kota Filemona, animacje ruchowe i plastyczne.

22 lutego o godz. 17.30 - Spotkanie DKK - dyskusja o książce jednej z najwybitniejszych polskich reporterek Lidii Ostałowskiej „Bolało jeszcze bardziej”.

__________________________________________________________________________________________________________ powrót