Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - WAKACJEW każdy wakacyjny wtorek w godzinach 11.00 - 13.00 odbywać się będą zorganizowane zajęcia dla dzieci pod hasłem „Wakacyjna wyprawa do Krainy Legend i Baśni”. W programie:

• głośne czytanie wybranej legendy lub baśni,
• praca z tekstem,
• zabawy literackie,
• animacje plastyczne i teatralne,
• tworzenie mapy polskich legend.

W pozostałe dni w godzinach otwarcia biblioteki zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zabawach stolikowych, a najmłodszych do zabawy w Bajkowym Zakątku.

Czytelników zapraszamy do bibliotecznego kiermaszu pod hasłem „Książka na leżaku – zakładka w kapeluszu” oraz do uczestnictwa w wakacyjnym konkursie fotograficznym pod hasłem „Z książką w podróży”.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie osobistych zdjęć z książką podczas wakacyjnych wyjazdów. Fotografie w formacie 15x21 wraz z dołączoną metryczką (nazwisko, imię, wiek) prosimy dostarczyć osobiście lub przesłać do biblioteki na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 11
ul. Mikołowska 40
41-400 Mysłowice
z dopiskiem „Konkurs – Z książką w podróży”

Rozstrzygniecie konkursu nastąpi dnia 14 września o godz.17.00.

„Nowoczesna technika tworzenia obrazów czyli malowanie poprzez wylewanie” - warsztaty prowadzone przez Karinę Idzińską - lipiec, sierpień - data do uzgodnienia.

„Lato z książką” - wystawa atrakcyjnej lektury dla każdego.


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót