Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - PAŹDZIERNIK02.10 – 31.10 - Rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej - ekspozycja biograficzna.

02.10 – 31.10 - Eliza Orzeszkowa i jej twórczość - wystawa literacka z okazji wrześniowego Narodowego Czytania.

02.10 – 31.10 - Wesołe zabawy z Misiem Czytusiem - październikowa akcja-zabawa czytelnicza dla dzieci młodszych.

20.09 – 23.10 - Obchody Światowego Dnia Turystyki - wystawa literatury oraz niezbędnych rzeczy, które musi posiadać turysta.

2. października - Lubisz kawę? Przyjdź do biblioteki i delektuj się kawą oraz ciekawą książką - akcja czytelnicza z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy. Akcji towarzyszy wystawa literacka prezentowana w dniach 2 – 23 października.

2, 9, 16 i 23 października o godz. 18.00 – Jesienna joga w bibliotece. Zapisy na trening pod nr tel.: 32 223 49 67.

3 października o godz. 9.30 - Przedszkolak w bibliotece - spotkanie czytelnicze dla dzieci z Przedszkola nr 16.

5 i 12 października o godz. 9.30 - Lekcje biblioteczne i zajęcia literackie dla uczniów klas II Szkoły Podstawowej nr 3.

6 października o godz. 9.00 i 11.00 - Spotkanie autorskie z Jolantą Reisch-Klose – pisarką, współautorką ksiązki „Alkoholik. Instrukacja obsługi” i dziennikarką, zorganizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mysłowicach.

17 października o. godz. 17.00 - Szlakiem św. Jakuba - wspomnienia z Camino de Santiago uczestników pielgrzymki rowerowej i pieszej.

18 października o godz. 17.00 - Jesień w Zwierzątkowie - zajęcia czytelnicze, muzyczno-ruchowe i plastyczne dla małych dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 32 223 49 67.

24 października o godz. 9.00 - Broń palna w okresie Powstania Styczniowego - spotkanie dla młodzieży z kolekcjonerem broni historycznej Zbigniewem Kościanem - pracownikiem Centralnego Muzeum Pożarnictwa z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. 26 października o godz. 17.00 - Spotkanie DKK. Dyskusja o książce Grażyny Plebanek „Bruksela”.

26 października o godz. 17.00 - Klub Kreatywnego Dzieciaka – zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 32 223 49 67.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót