Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - GRUDZIEŃ01.12 – 24.12 - Książkowy Kalendarz Adwentowy – akcja łącząca bożonarodzeniowe zwyczaje z wypożyczaniem książek w formie świątecznych upominków, skierowana do dzieci w wieku od 9 do 13 lat.

01.12 – 31.12 - Gramy z zimą w kolory – zabawa z kostką - akcja promująca książki dla najmłodszych czytelników o tematyce zimowo – świątecznej.

01.12 – 31.12 - Wypożycz książkę z zimowej półki tematycznej - ekspozycja polecanych książek dla czytelników z literatury pięknej i popularno naukowej o tematyce związanej z zimą i czasem świątecznym.

01.12 – 31.12 - Książka na grudniowe wieczory z korzenną nutą – akcja świąteczna dla czytelników - każdy może wypożyczyć książkę z niespodzianką: korzenną przyprawą lub świątecznym piernikiem.

06.12 – 31.12 – „Polska czy Niemcy? Plebiscyt na Górnym Śląsku - 20 marca 1921. Wystawa ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach” – prezentacja wystawy wypożyczonej z Biblioteki Śląskiej.

6 grudnia - EkoPatrol F11 – realizacja działań terenowych w ramach ekologicznego projektu Kierunek- EkoSfera, dofinansowanego ze środków Fundacji ORLEN w Programie Moje miejsce na Ziemi.

15 grudnia o godz. 17.30 - Spotkanie DKK. Wieczorek poezji K. K. Baczyńskiego i C. K. Norwida z okazji ogłoszenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej tych dwóch poetów Patronami Roku 2021.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót