Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - MAJ02.05 – 31.05 - Książkowe polecajki Sowy Mądrej Głowy - akcja czytelnicza dla dzieci propagująca literaturę popularno naukową.

02.05 – 31.05 - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - Największe biblioteki na świecie na przestrzeni lat - wystawa obrazowo-literacka w czytelni biblioteki.

5, 10, 11, 12 i 17 maja o godz. 9.30 - Biblioteka – królestwo niezwykłych książek - lekcje biblioteczne i zajęcia czytelniczo-plastyczne dla uczniów szkół podstawowych.

8 i 26 maja o godz.9.30 - Oglądamy, czytamy, bawimy się – przedszkolak w bibliotece - spotkania czytelnicze, muzyczno - ruchowe i plastyczne dla przedszkolaków oraz dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola.

8 – 15 maja - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”:

• prezentacja kronik obrazujących działalność biblioteczną Filii nr 11,
• Kiermasz taniej książki,
• 10 maja o godz.17.00 - Spotkanie autorskie z mysłowiczaninem, Mirosławem Kowalskim, wielokrotnie nagradzanym poetą - promocja tomiku wierszy „Zwyczajnie”,
• 15 maja o godz. 17.00 - Spotkanie autorskie z Łukaszem Szusterem, autorem opowiadań i powieści kryminalnych, laureatem konkursu „Stulecie polskiego kryminału” z 2019 roku.

17 maja o godz. godz. 9.30 - Jak zrobić zakładki do książki – Biblioterapia i warsztaty literacko- plastyczne. dla podopiecznych środowiskowego Domy Samopomocy.

17 maja o godz. 17.30 - Warsztaty ceramiczne „Przytul Glinę” prowadzone przez Izabelę Oleksiak. Zapisy pod nr tel. 32 223 49 67, ilość miejsc ograniczona.

18 maja o godz. 17.00 - Spotkanie DKK. Wieczorek z poezją Wisławy Szymborskiej z okazji obchodów Roku Wisławy Szymborskiej.

25 maja o godz.9.00 - Bajki, baśnie, legendy w książce i piosence - lekcja biblioteczna i zajęcia czytelniczo - muzyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 16.

22 – 26 maja w godz.11.00 -16.00 - Laurka dla mamy – otwarte zajęcia plastyczne dla dzieci.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót