Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 0 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - LUTY03.02 – 14.02 - Zwierzęta z kręgu polarnego - zajęcia plastyczne dla dzieci organizowane w godzinach otwarcia biblioteki. Gotowe prace plastyczne będą wystawione w bibliotece.

03.02 – 28.02 - „Stacja: Niepodległa. Na torach II RP” – wystawa przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego, przedstawiająca archiwalne zdjęcia i mapy, a także teksty dotyczące odradzania się polskiego kolejnictwa, licznych wyzwań odbudowy sieci komunikacyjnej II RP i rezultatów tego procesu.

03.02 – 28.02 - Zima w literaturze dziecięcej – prezentacja książek dla dzieci o tematyce zimowej z propozycją do wypożyczania.

03.02 – 31.03 - Wyrosłem z zabawki – ekologiczna akcja wymiany zabawek wraz ze zbiórką używanych zabawek na cele społeczne.

19 lutego o godz. 17.00 - Zabawy z pingwinami w krainie śniegu i lodu – cykliczne zajęcia czytelnicze dla małych dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

27 lutego o godz. 17.30 – „Lot sokoła” – spotkanie DKK – dyskusja o książce Wilbura Smitha.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót