Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.mbpmyslowice.pl.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Katarzyny Dyrbusz — mejlowo kdyrbusz@mbpmyslowice.pl lub telefonicznie 326663183.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Przy budynkach nie ma miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.
Żadna placówka nie posiada węzła sanitarnego dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Placówki umożliwiające wjazd do budynku osobom na wózkach inwalidzkich (po wejściu do biblioteki w skorzystaniu z naszych zbiorów pomaga bibliotekarz):
Biblioteka Główna, ul. Strumieńskiego 4 - Główne wejście do budynku wyposażone jest w podjazd dla osób poruszających się na wózkach. Tylko wypożyczalnia dla dorosłych dostępna jest bez barier architektonicznych. Brak informacji dotykowej i głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób niepełnosprawnych.
Filia 7, ul. Oświęcimska 8 - Budynek parterowy w całości bez barier architektonicznych posiada Dział Książki Mówionej, który umożliwia osobom z dysfunkcją wzroku korzystanie z urządzenia CZYTAK do odtwarzania książek mówionych, zapisanych cyfrowo na kartach pamięci. Brak informacji dotykowej i głosowej o rozkładzie pomieszczeń. Pracownicy pierwszego kontaktu są przygotowani do obsługi klienta ze szczególnymi potrzebami.
W chwili obecnej nie ma możliwości skorzystania w naszych placówkach z tłumaczy języka migowego na miejscu lub online. Nie posiadamy w żadnej z placówek głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące, pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych.